Koalicja dla dobrej opieki w połogu

Tworzymy Koalicję dla dobrej opieki w połogu!

Szukamy sojuszniczek i sojuszników, którzy, tak jak my, dostrzegają problem ograniczonego dostępu matek hospitalizowanych noworodków i matek po stracie – do opieki położnej podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) w trakcie połogu i po nim i razem z nami chcieliby temu problemowi przeciwdziałać.

Zaplanowałyśmy 3 spotkania, podczas których poruszany będzie ten sam temat – czyli problemy w opiece nad kobietami w połogu w sytuacjach szczególnych, ale omówiony z różnych punktów widzenia:

✅  położnych,

✅  kobiet/rodziców,

✅  decydentów.

Dlatego do udziału w spotkaniach zapraszamy ekspertki i ekspertów działających w opiece okołoporodowej – położne środowiskowo-rodzinne, przedstawicieli organizacji pozarządowych, lekarzy oraz innych specjalistów, zainteresowanych tematem spotkania.

Pierwsze spotkanie odbędzie się na platformie Clickmeeting w dniu 28 października, piątek, o godz. 12:30. Podczas tego spotkania chcemy usłyszeć głos położnych rodzinnych, dlatego prelegentkami będą:

1. Pani Ewa Janiuk – położna POZ i wiceprezeska Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych,
  2. Pani Kamila Ciastek-Majtyka – położna POZ i wiceprezeska Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Położnych Rodzinnych.

Spotkanie będzie składać się z części merytorycznej oraz moderowanego panelu dyskusyjnego, podczas którego chętne osoby będą mogły zadać pytanie naszym prelegentkom lub odnieść się do tego, co zostało powiedziane.

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

Więcej o projekcie „Matecznik zmian”, którego elementem jest Koalicja przeczytacie tutaj.

guest
Zobacz wszystkie komentarze

Podziel się przemyśleniami w komentarzu!x
()