Stowarzyszenie Wielkopolskie Hospicjum Perinatalne RAZEM

 

Stowarzyszenie RAZEM działa na terenie Poznania od kilku lat. Misją Stowarzyszenia jest udzielanie wsparcia rodzinom dotkniętym wystąpieniem wad letalnych i ciężkich wad rozwojowych u dzieci w okresie perinatalnym (okołoporodowym), organizowanie opieki paliatywnej dla dzieci oraz wsparcie rodzin w żałobie.

 

DLA KOGO?

Wsparcie w Stowarzyszeniu mogą uzyskać rodzice (a także ich rodziny), którzy stracili dziecko podczas poronienia, przedwczesnego porodu lub krótko po porodzie, a także Ci, którzy zdecydowali się na terminację ciąży, wiedząc o wadzie letalnej dziecka.

 

RODZAJE WSPARCIA

Stowarzyszenie oferuje bezpłatnie:

  • Konsultacje indywidualne z psychologiem – spotkanie prowadzone przez psycholożkę, podczas którego obecni mogą być rodzice, jedno z rodziców lub ich rodziny, np. dziadkowie chorego lub zmarłego dziecka.
  • Grupy wsparcia – organizowane są raz w miesiącu. W kameralnej grupie do maksymalnie 12 osób spotykają się rodzice, którzy doświadczyli straty okołoporodowej.
  • Wsparcie medyczne – w przypadku planowanego porodu lub terminacji, lub innej sytuacji medycznej, rodzice otrzymają kontakt do współpracujących placówek medycznych lub ekspertów. W praktyce, często oznacza to nawiązanie kontaktu z położną/lekarzem, którzy będą obecni przy porodzie/terminacji lub poinformowanie szpitala o takiej sytuacji.
  • Pomoc prawna – zdarza się, że rodzice potrzebują odpowiedzi na pytania natury prawnej i organizacyjnej. W takim wypadku otrzymują kontakt do ekspertów z dziedziny prawa medycznego (prawnik, lekarz).
  • Wsparcie duchowe – w razie potrzeby rodzina otrzymuje kontakt do kapłana.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie internetowej Stowarzyszenia.

 

JAK UZYSKAĆ POMOC?

Pierwszym krokiem jest zawsze rozmowa telefoniczna z Panią Dagmarą Ejdys-Bukowską (tel. 601 511 911), psycholożką pracującą w Stowarzyszeniu i ustalenie daty spotkania indywidualnego lub grupy wsparcia. Pani Dagmara prowadzi zarówno konsultacje, jak i grupy wsparcia, a także „jest pod telefonem”, by służyć doraźną pomocą i rozmową.

 

WSPARCIE DLA PERSONELU MEDYCZNEGO

Stowarzyszenie organizuje także grupy wsparcia dla personelu medycznego (głównie położne oraz pracownicy oddziałów neonatologicznych), który ma kontakt ze stratami okołoporodowymi w trakcie swojej pracy. Grupy wsparcia odbywają się raz w miesiącu i prowadzone są przez Panią Dagmarę Ejdys-Bukowską. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny z Panią Dagmarą.


Jako Fundacja pracująca z kobietami i ich rodzinami w okresie okołoporodowym cieszymy się, że na mapie Poznania znajduje się takie miejsce jak Stowarzyszenie RAZEM, które oferuje kompleksową pomoc w trudnej sytuacji straty dziecka. Bez względu na tydzień ciąży, w której była strata, bez względu na to, czy straciliście już dziecko, czy czekacie na poród Malucha z wadą letalną, czy może zdecydowaliście się na terminację – możecie zadzwonić i uzyskać wsparcie.


Alicja Nowaczyk

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Kontakt z nami

Anna Furmaniuk 694 750 395
Alicja Nowaczyk 660 715 059

Fundacja Wspierania Rodziny „Matecznik”
KRS: 0000639450
Regon: 365551757
NIP: 7811933806

Darowizna na cele statutowe:
30 1600 1462 1837 1383 1000 0001

 Miejsce spotkań:
Różne, w zależności od Projektu 🙂

Siedziba:
ul. Jabłoniowa 9/1
60-185 Skórzewo

Projekt dofinansowany ze środków Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Wykonanie: WEBNIS. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0
Podziel się przemyśleniami w komentarzu!x
()
x