Od 1 marca 2024 r. do 30 października 2025 r. będziemy realizować projekt, w którym podejmujemy działania wspierające położne podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).
Projekt finansowany jest ze środków NIW-CRSO w ramach Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2022-2033 na podstawie umowy nr 9/RPWROP13/2024 z dnia 29 kwietnia 2024 r. na łączną kwotę dofinansowania 250.472,86 zł.
Cele projektu:
- Zwiększenie świadomości kobiet o zadaniach położnej POZ w obszarze poradnictwa.
- Zbudowanie sieci współpracy i wymiany doświadczeń i wiedzy pomiędzy położnymi podstawowej opieki zdrowotnej z Wielkopolski.
- Zwiększenie oferty poradnictwa psychologicznego i prawnego dostosowanego do potrzeb kobiet w ciąży, młodych matek i ojców.
DZIAŁANIA W PROJEKCIE
1. Cykl spotkań dla położnych POZ – planujemy organizację 2 cykli sieciująco-szkoleniowych dla położnych środowiskowych – każdy składający się z 5 spotkań. Szczegóły pierwszego cyklu znajdziecie tutaj.
2. Kampania społeczna – upowszechniająca informacje o wsparciu, jakiego udzielają położne POZ kobietom przez cały okres życia.
3. Artykuły eksperckie – w tematyce usług oferowanych przez położne POZ.
4. Spotkania z położnymi – planujemy spotkania on-line zarówno z położnymi z bloków porodowych wielkopolskich porodówek, jak i z położnymi środowiskowymi (POZ). Aktualną listę zaplanowanych spotkań znajdziesz tutaj.
5. Poradnictwa prawne i psychologiczne – oferujemy bezpłatne konsultacje prawne i psychologiczne dla kobiet w okresie okołoporodowym z województwa wielkopolskiego. Po wypełnieniu kwestionariuszy, wysyłamy informację wraz z kontaktem do specjalistki.
6. Badania i analiza dostępności usług położnych POZ – planujemy badać dostępność poradnictwa świadczonego przez położne rodzinne w obliczu zbliżających się zmian prawnych (od 1 stycznia 2025 r.).
REGULAMIN PROJEKTU
Każda osoba biorąca udział w projekcie zobowiązana jest do zapoznania się z jego Regulaminem.