Zespół

Jesteśmy grupą pasjonatów i zapaleńców, którzy pewnego dnia postanowili podzielić się własną wizją porodu i rodzicielstwa z tymi, którzy Rodzicami dopiero zostaną.
Przede wszystkim więc nasza szkoła rodzenia jest prowadzona przez Rodziców dla przyszłych Rodziców.

9 miesięcy ciąży, poród, pierwsze tygodnie z Dzieckiem… Każdy z nas przeżył te chwile na swój własny, niepowtarzalny sposób. Każdego z nas te doświadczenia w pewien sposób ukształtowały. Do pracy podchodzimy z pasją i zaangażowaniem, nierzadko traktując ją jak życiową misję. Dla nas Poród jest początkiem Nowej i Wspaniałej Przygody, jaką jest Rodzicielstwo. Jesteśmy dumni mogąc towarzyszyć Wam w początkach tej Podróży.

Nasz zespół tworzą:

Dorota Postaremczak – Prywatnie jest żoną Mariusza i mamą czwórki dzieci: Zuzi, Weroniki, Ani oraz Piotrusia. Jako Położna, od 1996 roku pracuje na sali porodowej GPSK ul. Polnej w Poznaniu. Prowadzi też zajęcia w szkołach rodzenia i udziela indywidualnych porad z zakresu ciąży, porodu i połogu. Jest członkiem Niezależnej Inicjatywy Rodziców i Położnych „Dobrze Urodzeni” oraz sprzymierzeńcem Fundacji Rodzić po Ludzku. Uczestniczyła w licznych szkoleniach, konferencjach i kursach dotyczących m.in. prowadzenia aktywnej szkoły rodzenia, pozycji wertykalnych w I i II okresie porodu, nowoczesnego prowadzenia porodu, opieki nad kobietą podczas porodu fizjologicznego, naturalnych narodzin we współczesnym położnictwie. Dorota przyjmuje też porody w domu, ponieważ wierzy, że jest to wydarzenie magiczne, mające ogromny wpływ na całą rodzinę. Bez względu na miejsce, musi ono odbywać się w atmosferze miłości, radości, spokoju i intymności. Dorota przyjęła na świat najmłodszą córeczkę Ani Furmaniuk. Jesienią 2014 r. sama dołączyła do grona „domowych rodziców” zostając mamą Piotrusia, a w 2017 r.  przyjęła w domu na świat swojego pierwszego wnuka 🙂

Anna Furmaniuk – Spełniona żona Leszka oraz mama Zosi, Zuzi i Justynki, urodzonej w domu. Od kilku lat próbuje zachować równowagę między pielęgnowaniem domowego ogniska, a niesieniem kaganka „chustowej” oświaty pod poznańskie strzechy 🙂 Jest Doradcą noszenia Szkoły Doradców Noszenia ClauWi®, członkiem-założycielem stowarzyszenia „Poznań w chuście”, członkiem-założycielem Stowarzyszenia Edukatorów i Doradców Noszenia SEDNO, instruktorem masażu shantala oraz inicjatorką Szkoły Rodzenia „Gaja” (obecnie szkoły rodzenia w Mateczniku). Ania jest także uczestniczką szkoleń, kursów i konferencji organizowanych przez Fundację Rodzić po Ludzku, min. z prowadzenia aktywnej szkoły rodzenia oraz opieki nad matką i dzieckiem po porodzie. Wspólnie z Alicją Nowaczyk założyła Fundację Matecznik.

 

Alicja Nowaczyk – mama Kuby i Piotrusia urodzonego w domu, żona ironmana, Doula, Doradca noszenia ClauWi®, Promotor Karmienia Piersią. Fundatorka i Prezes Fundacji Matecznik. Po pięciu latach pracy w korporacji, okres ciąży oraz pierwsze miesiące spędzone z synkiem w domu, utwierdziły ją w przekonaniu, że to właśnie ciąża, opieka nad kobietą w porodzie oraz noworodkiem to temat, którym chce się zajmować na co dzień. Swoją wiedzę zdobywa doświadczeniem oraz szkoleniami organizowanymi m.in. przez Fundację Rodzić po Ludzku i Stowarzyszenie Doula w Polsce. Prowadzi zajęcia i konsultacje indywidualne dla przyszłych rodziców oraz towarzyszy przy porodach – szpitalnych oraz domowych. Stara się łączyć bycie pełnoetatową mamą z pracą Mateczniku, nie zapominając o swoich pasjach w postaci jogi oraz podróżowania.

Lech Furmaniuk – szczęśliwy mąż Ani oraz dumny tata trzech córek – Zosi, Zuzi i Justynki 😉 Zawodowo jest Fizjoterapeutą, absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu i adiunktem w Katedrze Kinezyterapii AWF w stopniu doktora. Od prawie 20 lat prowadzi zajęcia terapeutyczne przeznaczone dla dzieci oraz osób dorosłych z deficytem neurologicznym. Uczestnik wielu certyfikowanych kursów oraz szkoleń zawodowych, min. z metody PNF, Integracji Sensorycznej oraz Weroniki Sherbourne. Pasjonat sportów wszelakich, zwłaszcza biegów terenowych w tzw. trudnych warunkach 😉

 

 

Kontakt z nami

Anna Furmaniuk 694 750 395
Alicja Nowaczyk 660 715 059

kontakt@matecznik-poznan.pl

Fundacja Wspierania Rodziny „Matecznik”
KRS: 0000639450
Regon: 365551757
NIP: 7811933806

Miejsce spotkań:
Al. Niepodległości 36, Poznań, siedziba Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Otwarte Drzwi”.

Siedziba:
ul. Kanałowa 18/16
60-710 Poznań

Projekt dofinansowany ze środków Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Wykonanie: WEBNIS 2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.