Mamy prawo do wsparcia

Od 1 marca do końca 2021 r. realizujemy nowy projekt dedykowany kobietom w ciąży lub w połogu, u których dzieci zdiagnozowano ciężką chorobę.

Istotą zadania są:

1. Indywidualne konsultacje psychologiczne, które odbywać się będą on-line, telefonicznie lub stacjonarnie w miejscu pracy eksperta. Wsparcie to będzie dostosowane do potrzeb konkretnej kobiety i całej rodziny. Najczęściej rozpocznie się pomocą o charakterze interwencji w kryzysie, może być to takie wsparcie psychologicznie i psychoedukacja.
  2. Indywidualne konsultacje prawne, które odbywać się będą on-linem, telefonicznie, mailowo lub stacjonarnie w przestrzeniach Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ul. Ratajczaka 44 w Poznaniu. Zakres konsultacji to m.in:
    • badania prenatalne,
    • zasiłki i inne formy wsparcia rodziców chorych dzieci,
    • prawa pacjenta, prawo do informacji, do dokumentacji medycznej,
    • prawa do urlopu (zasiłku) macierzyńskiego, rodzicielskiego, wychowawczego,
    • prawo pracy.
  3. Stworzenie materiałów informacyjnych.

KTO MOŻE UZYSKAĆ WSPARCIE?

Kobiety, mieszkanki Poznania, które są w ciąży lub w okresie połogu, a u których dzieci zdiagnozowano ciężką i nieodwracalną chorobę lub wadę rozwojową. Uczestniczki projektu będą proszone o:

• wypełnienie formularza zgłoszeniowego,
  • przesłaniu skanu badań potwierdzających chorobę dziecka,
  • zapoznanie się z Regulaminem,
  • wypełnieniem ankiety ewaluacyjnej on-line po zakończeniu udziału w projekcie.

Ze wsparcia mogą korzystać także mężowie/partnerzy kobiet – ojcowie chorych dzieci.

JAK WYGLĄDA POMOC?

Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego kobieta otrzyma wiadomość zwrotną, a w niej informacje:

• z ilu porad może skorzystać,
  • w jaki sposób komunikować się z ekspertem,
  • do kiedy ma czas na odbycie konsultacji,
  • o możliwości konsultacji z mężem/partnerem.

NASI EKSPERCI

Agata Dawidowska – radczyni prawna, więcej – w zakładce Nasze zespół.

Anna Stolaś – psycholożka, więcej – w zakładce Nasze zespół.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY I REGULAMIN

Formularz zgłoszeniowy w formie on-line znajduje się tutaj.

Każda osoba zgłaszająca się do projektu, zobowiązana jest do zapoznania się z Regulaminem.