Dołącz do Watahy Matecznika

Zdrowy Poznaniak 2018

O PROJEKCIE

Projekt „Od zdrowego niemowlaka do zdrowego Poznaniaka” zakładał zwiększenie wiedzy na temat zdrowego odżywania się oraz zapobieganiu zaburzeniom odżywania wśród przyszłych rodziców oraz rodziców małych dzieci. W ramach projektu w okresie kwiecień – sierpień 2018 r. odbyło się 10 warsztatów dotyczących budowania prawidłowych nawyków żywieniowych, przekazujący wiedzę na temat korzyści z tego płynących, promujący karmienie piersią oraz świadome podejście do żywienia. W spotkaniach wzięło udział łącznie 87 uczestników.

Tematy spotkań:

  1. Łyżeczka w ruch, czyli rozszerzanie diety niemowląt. Odpowiedni moment na wprowadzanie pokarmów stałych, dobre produkty oraz posiłki na start, alergeny, zdrowe słodycze, produkty, których zdecydowanie należy unikać.
  2. Baby Led Weaning – omówienie sposobu rozszerzania diety niemowlęcia znanego jako BLW (które polega m.in. na ominięciu etapu podawania papek i podawaniu od razu całych części owoców i warzyw). Założenia teoretyczne, praktyczne wskazówki, zalety metody i ewentualne trudności z nią związane.
  3. Już nie niemowlę – I co dalej?, czyli dieta dziecka po 1 roku życia. Potrzeby żywieniowe małego dziecka, długie karmienie piersią, jak komponować jadłospis, jakich błędów unikać. Jak postępować w przypadku nadmiaru niedoboru masy ciała.
  4. Niejadki – Jak ugryźć temat? Spotkanie poświęcone tematowi trudności w odżywianiu, m.in. neofobii i jedzeniu wybiórczemu. Kiedy zacząć się martwić o dziecko, jakie kroki podjąć?
  5. Czym skorupka za młodu…, czyli dieta kobiety w ciąży oraz matki karmiącej. Rola karmienia piersią w zapobieganiu chorobom u dzieci, skład mleka kobiecego. Na co zwrócić uwagę w odżywianiu w tym czasie, czego unikać.

KADRA

Ekspertem prowadzącym wszystkie spotkania była Krystyna Fiedler – jest dietetykiem z zamiłowania i wykształcenia, technologiem żywności. Miłośniczka zdrowej kuchni i eksperymentów kulinarnych. Pasjonatka żywienia najmłodszych. Jako dietetyk konsultuje zarówno dorosłych, jak i dzieci. Temat diety najmłodszych zna od podszewki: jest potrójną mamą. Macierzyństwo jest spełnieniem jej marzeń.


REGULAMIN

Uczestnicy projektu zobowiązani byli do zapoznania się z Regulaminem, który informuje jednocześnie o przetwarzaniu danych osobowych uczestników.
Dołącz do naszej Watahy i wspieraj Kobiety razem z nami!

70zł

umożliwia nam monitoring jednego szpitala

Wpłacam
180zł

zapewniasz 1 kobiecie godzinę porady psychologicznej

Wpłacam
280zł

zapewnisz 1 kobiecie pomoc prawną w napisaniu skargi

Wpłacam
Dziękujemy za każdą pomoc!

Anna Furmaniuk 694 750 395
Alicja Nowaczyk 660 715 059

Siedziba:
ul. Jabłoniowa 9/1
60-185 Skórzewo

Fundacja Matecznik
KRS: 0000639450
Regon: 365551757
NIP: 7811933806

Numer konta:
30 1600 1462 1837 1383 1000 0001
Tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe