Światowy Tydzień Douli pod hasłem „Przy kobiecie”

Doula (z greckiego) to kobieta „która służy”. Współcześnie jest to osoba, która udziela niemedycznego, fizycznego, emocjonalnego i informatycznego wsparcia kobiecie rodzącej. Wspiera matki i ich rodziny od momentu ciąży, aż do połogu, towarzyszy jej w pierwszych dniach macierzyństwa.

Doula rozumie fizyczne i emocjonalne aspekty porodu, wspiera rodzącą w realizowaniu jej własnej wizji tego wydarzenia. Nie stanowi „konkurencji” dla męża lub innej bliskiej osoby – może pomóc jej w jak najlepszym wspieraniu rodzącej.

Badania wykazują, iż obecność douli skraca czas trwania porodu, zmniejsza ryzyko interwencji oraz pozwala łatwiej odnaleźć się kobiecie w nowej roli.

Więcej na temat douli przeczytasz na stronie Fundacji Rodzić po Ludzku oraz na stronie Stowarzyszenia DOULA w Polsce, które od 2011 r. zrzesza doule z Polski.

 

W dniach 22 – 28 marca 2018 r. obchodzony jest Światowy Tydzień Douli – w tym roku pod hasłem „Przy kobiecie”.

 

Jako Fundacja Matecznik wspieramy kobiety w całym okresie okołoporodowym, a w ramach Tygodnia Douli zapraszamy Was na następujące spotkania:

22 marca (czw) o 18.00 odbędzie się pokaz filmu „Bo poród to ruch” i dyskusja po nim. Moderatorką będzie doula – Alicja Nowaczyk.

26 marca (pon) o 18.00 zapraszamy na warsztaty „Wyreżyseruj swój poród” – o standardach opieki okołoporodowej, planie porodu i szansach na zwiększenie realizacji swojej wizji porodu. Prowadząca – Anna Furmaniuk.

Na wszystkie spotkania obowiązują zapisy: kontakt@matecznik-poznan.pl
Koszt jednego spotkania: 10 zł/osoba (poczęstunek i napoje)

Na pokaz filmu oraz warsztat o planie porodu zapraszamy również partnerów i mężów!

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar

Kontakt z nami

Anna Furmaniuk 694 750 395
Alicja Nowaczyk 660 715 059

kontakt@matecznik-poznan.pl

Fundacja Wspierania Rodziny „Matecznik”
KRS: 0000639450
Regon: 365551757
NIP: 7811933806

Miejsce spotkań:
Różne, w zależności od Projektu 🙂

Siedziba:
ul. Kanałowa 18/16
60-710 Poznań

Projekt dofinansowany ze środków Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Wykonanie: WEBNIS 2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.