Dołącz do Watahy Matecznika

Czekamy na Gzuba 2020

Rok 2020 wymusił na nas pewne zmiany. Stacjonarnie udało się zrealizować jedynie 2 pierwsze spotkania w marcu 2020 r. Następnie, po krótkiej przerwie, kontynuowałyśmy projekt już w formie webinariów.

Łącznie, od marca do grudnia, odbyło się 35 spotkań, 5 cykli po 7 webinariów, w których udział wzięło 1.559 uczestników.

Tematyka spotkań:

  1. „PORÓD KROK PO KROKU” – po czym rozpoznać, że poród się zaczyna, kiedy jechać do szpitala, omówienie poszczególnych faz porodu i po czym je rozpoznać, informacje o tym, na czym polega poród przez cesarskie cięcie.
  2. „Z NACIĘCIEM, CZY BEZ?” – jak przygotować swoje ciało do porodu siłami natury, i dlaczego korzystniej dla matki jest ochronić krocze przed nacięciem, na czyn polega cięcie krocza, jakie są jego następstwa.
  3. „OSWOJONY BÓL PORODOWY” – o istocie i zadaniu bólu, o niefarmakologicznych metodach i technikach jego łagodzenia, o hormonach sterujących przebiegiem porodu, o farmakologicznych metodach łagodzenia bólu dostępnych na poznańskich oddziałach porodowych.
  4. „POŁÓG – IV TRYMESTR CIĄŻY” – o zmianach emocjonalnych i fizycznych u kobiety w połogu, jak zmienia się ciało po porodzie, jak sobie radzić z połogowymi odczuciami, zarówno po porodzie siłami natury, jak i po cesarskim cięciu.
  5. „RODZICE I DZIECKO NA MLECZNEJ DRODZE” – omówienie, na czym polega karmienie oparte o potrzebę dziecka, omówienie elementów, które wpływają na dobry start w karmieniu piersią, zarówno po porodzie siłami natury, jak i po cesarskim cięciu, porady co robić w przypadku najczęściej spotykanych trudności, obalenie mitów na temat karmienia piersią, wskazanie wyznaczników prawidłowego karmienia niemowlęcia.
  6. „INSTRUKCJA ROZWOJU NOWORODKA” – omówienie odruchów noworodka i niemowlęcia, jego wyglądu i zachowania oraz etapów rozwoju w pierwszych miesiącach życia, pokaz podnoszenia, odkładania, trzymania i przewijania.
  7. „DZIECKO Z BLISKA” – warsztat o tym, jak skomunikować się z noworodkiem i niemowlęciem, jak rozpoznać i zrozumieć jego potrzeby, połączone z nauką masażu shantala.

Kadra projektu:

  1. Agnieszka Dengler – położna
  2. Ewelina Stasińska – położna
  3. Anna Gabryniewska – położna
  4. Ewa Masełkowska – międzynarodowa konsultantka laktacyjne
  5. Lech Furmaniuk – fizjoterapeuta
  6. Anna Furmaniuk – instruktorka masażu shantala, wiceprezeska zarządu fundacji
  7. Alicja Nowaczyk – doula, prezeska zarządu fundacji

Miłe słowa od uczestniczek warsztatów:

  • Czuje się bardziej dokształcona i dzięki temu czuje się trochę pewniej i bezpieczniej, naprawdę jakoś mniej się boje 🙂
  • Było fantastycznie, prezenterka zmniejszyła mój lęk przed porodem.
  • Wszystkie webinary w tym również ten ostatni bardziej mnie uświadomiły, zweryfikowały te informacje na temat dziecka, ciąży, porodu, połogu, które posiadałam i jednocześnie dały spokój w głowie, dlatego bardzo dziękuję za całą pracę którą dla nas robicie😊
  • Polecam każdej ciężarnej przyszłej mamie. Cieszę się, że trafiłam na tak wspaniałe grono i tak wyczerpującą edukację.

REGULAMIN PROJEKTU

Uczestnicy projektu zobowiązani byli do zapoznania się z Regulaminem, który informuje jednocześnie o przetwarzaniu danych osobowych uczestników.




Dołącz do naszej Watahy i wspieraj Kobiety razem z nami!

70zł

umożliwia nam monitoring jednego szpitala

Wpłacam
180zł

zapewniasz 1 kobiecie godzinę porady psychologicznej

Wpłacam
280zł

zapewnisz 1 kobiecie pomoc prawną w napisaniu skargi

Wpłacam
Dziękujemy!

Anna Furmaniuk 694 750 395
Alicja Nowaczyk 660 715 059

Siedziba:
ul. Jabłoniowa 9/1
60-185 Skórzewo

Fundacja Matecznik
KRS: 0000639450
Regon: 365551757
NIP: 7811933806

Numer konta:
30 1600 1462 1837 1383 1000 0001
Tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe