Światowy Tydzień Douli pod hasłem „Przy kobiecie”

Doula (z greckiego) to kobieta „która służy”. Współcześnie jest to osoba, która udziela niemedycznego, fizycznego, emocjonalnego i informatycznego wsparcia kobiecie rodzącej. Wspiera matki i ich rodziny od momentu ciąży, aż do połogu, towarzyszy jej w pierwszych dniach macierzyństwa.

Doula rozumie fizyczne i emocjonalne aspekty porodu, wspiera rodzącą w realizowaniu jej własnej wizji tego wydarzenia. Nie stanowi „konkurencji” dla męża lub innej bliskiej osoby – może pomóc jej w jak najlepszym wspieraniu rodzącej.

Badania wykazują, iż obecność douli skraca czas trwania porodu, zmniejsza ryzyko interwencji oraz pozwala łatwiej odnaleźć się kobiecie w nowej roli.

Więcej na temat douli przeczytasz na stronie Fundacji Rodzić po Ludzku oraz na stronie Stowarzyszenia DOULA w Polsce, które od 2011 r. zrzesza doule z Polski.

W dniach 22 – 28 marca 2018 r. obchodzony jest Światowy Tydzień Douli – w tym roku pod hasłem „Przy kobiecie”.

Jako Fundacja Matecznik wspieramy kobiety w całym okresie okołoporodowym, a w ramach Tygodnia Douli zapraszamy Was na następujące spotkania:

22 marca (czw) o 18.00 odbędzie się pokaz filmu „Bo poród to ruch” i dyskusja po nim. Moderatorką będzie doula – Alicja Nowaczyk.

26 marca (pon) o 18.00 zapraszamy na warsztaty „Wyreżyseruj swój poród” – o standardach opieki okołoporodowej, planie porodu i szansach na zwiększenie realizacji swojej wizji porodu. Prowadząca – Anna Furmaniuk.

Na wszystkie spotkania obowiązują zapisy: [email protected]l
Koszt jednego spotkania: 10 zł/osoba (poczęstunek i napoje)

Na pokaz filmu oraz warsztat o planie porodu zapraszamy również partnerów i mężów!

guest
Zobacz wszystkie komentarze

Podziel się przemyśleniami w komentarzu!x
()