Kręgi opowieści porodowych

„Poród to eksplozja kobiecości.” (Jeannette Kalyta)

Poród może być mocnym i pięknym przeżyciem. Wzmacniać, rozwinąć i dać ogromną wewnętrzną siłę. Głęboko poruszyć i transformować. Sprawić, że po nim życie nabierze nowego wymiaru. Nasze kobiece ciała są wszak stworzone do rodzenia…
I choć jesteśmy podobne, podobnie rodzimy, to każda z nas nosi w sercu inną opowieść. Zadziwiającą, intymną, piękną. Swoją własną – niepowtarzalną…

W bezpieczeństwie kręgu stworzymy razem przestrzeń na otwarcie się i podzielenie swoimi historiami porodowymi.

Krąg Opowieści Porodowych to ogólnopolska inicjatywa, która rozpoczęła się w 2014 r. Jej założeniem jest, by jednego dnia spotkały się kobiety w różnych miejscach w Polsce (i nie tylko) i mówiły dobrze o porodzie. By kobiety, które spodziewają się dziecka, mogły posłuchać pięknych historii, a mamy, które mają trudne doświadczenia nabrały pewności, że może być inaczej.

Uczestniczki spotkań to kobiety, które są matkami, spodziewają się dziecka lub dopiero je planują. Różnią się wiekiem, doświadczeniami, miejscem porodu czy sposobem, w jaki przyszło na świat ich dziecko. Łączy je chęć podzielenia się piękną historią lub chęć słuchania. Niektóre z nich w bezpiecznym Kręgu mają możliwość odkrycia ziarna mocy w swoim porodzie. Wierzymy, że z każdego doświadczenia można wydobyć piękno i moc.

W 2017 r. podczas ponad 50 spotkań wzięło udział około 450 kobiet. Liczymy na Was podczas kolejnej – piątej już edycji w roku 2018.

Wspólnie możemy odczarować Poród!

 

Projekt dofinansowany ze środków Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Wykonanie: WEBNIS. Wszystkie prawa zastrzeżone.