Indywidualne poradnictwo prawne i psychologiczne

PORADNICTWO PRAWNE

Jeżeli czujesz, że Twoje prawa podczas ciąży, porodu lub po nim zostały złamane, chciałabyś złożyć skargę lub podjąć inne kroki, możesz zapoznać się z naszym artykułem, w którym opisujemy sądowe i pozasądowe kroki prawne, szczególny nacisk kładąc na pisanie skarg, jako dobrym środku do informowania właściwych organów o nieprawidłowościach.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w napisaniu takiej skargi lub masz inne pytania dotyczące prawa w okresie okołoporodowym – umożliwiamy Ci bezpłatne konsultacje z radczynią prawną oraz pomoc, np. w tworzeniu pism.

 

Jeśli potrzebujesz wsparcia prawnego –> wypełnij kwestionariusz!

 

Obecnie współpracujemy z radczynią Agatą Dawidowską.


PORADNICTWO PSYCHOLOGICZNE

Jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia eksperta, chcesz porozmawiać o porodzie, początkach macierzyństwa, trudnych lub wręcz traumatycznych przeżyciach – napisz do nas. Zapewnimy Ci wsparcie współpracujących z nami psychologów, w formie indywidualnych konsultacji stacjonarnych, on-line lub telefonicznych. Często rozmowa ze specjalistą pozwala przepracować temat trudnych doświadczeń, skrystalizować oczekiwania, plan działania, by ostatecznie zamknąć pewien rozdział. Proponujemy Ci od jednego do kilku spotkań w zależności od potrzeb.

 

Jeśli potrzebujesz wsparcia psychologicznego –> wypełnij kwestionariusz!


DLA KOGO?

Dla kobiet i ich partnerów/mężów/partnerek – przyszłych lub obecnych rodziców/opiekunów.

 


MUSZĘ SIĘ WYGADAĆ!

Chciałabyś komuś opowiedzieć o tym, co przeżyłaś? Bardzo często to pomaga, w pewnym sensie oczyszcza, oswaja. Możesz opisać nam swoja historię, nie musisz podawać nazwisk lekarzy czy położnych. Przestrzegamy jednak przed umieszczaniem szczegółowych opisów Twoich przeżyć w Internecie. Z jednej strony, portale społecznościowe w różny sposób dbają o naszą prywatność i opisy tak intymnego momentu, jak poród, niekoniecznie powinny być ogólnie dostępne. Z drugiej strony, należy być ostrożnym w osądzaniu, ocenianiu, podważaniu kompetencji personelu medycznego albo zarzucaniu im błędów w sztuce. Jest dość cienka granica pomiędzy tym, co można napisać, a tym, co może być już uznane za zniesławienie.

Możesz anonimowo ocenić szpital, wypełniając ankietę Fundacji Rodzić po Ludzku – dzięki głosom kobiet, widać, które obszary w danym szpitalu wymagają poprawy, możliwe jest porównywanie placówek i dokonywanie interwencji.


Porady finansowe są częściowo ze środków własnych, częściowo z otrzymywanych dotacji (m.in. z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków P FIO 2014-2020) lub przy wsparciu naszych ekspertów – wolontariuszy.


 

Kontakt z nami

Anna Furmaniuk 694 750 395
Alicja Nowaczyk 660 715 059

Fundacja Wspierania Rodziny „Matecznik”
KRS: 0000639450
Regon: 365551757
NIP: 7811933806

Darowizna na cele statutowe:
30 1600 1462 1837 1383 1000 0001

Miejsce spotkań:
Różne, w zależności od Projektu 🙂

Siedziba:
ul. Jabłoniowa 9/1
60-185 Skórzewo

Projekt dofinansowany ze środków Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Wykonanie: WEBNIS. Wszystkie prawa zastrzeżone.