Cykl szkoleniowy dla położnych rodzinnych “Mamy położne – Mamy wsparcie”

Jednym z działań w projekcie Mamy Położne jest cykl sieciująco-szkoleniowy dla położnych rodzinnych z Wielkopolski pn. “Mamy Położne – Mamy wsparcie”.

Warunkiem udziału w cyklu szkoleniowym jest prowadzenie edukacji przedporodowej oraz odbywanie wizyty patronażowych w ramach swojej praktyki.

Celem jest integracja grupy uczestniczek, wymiana doświadczeń oraz zwiększenie wiedzy położnych rodzinnych o tym,  jak wspierać kobiety w trudnych sytuacjach położniczych, jednocześnie dbając o siebie.

Rezultatem cyklu szkoleniowego będzie dokument “Ścieżka postępowania przy rozpoznaniu trudności psychologicznych u pacjentki”.


PROGRAM I HARMONOGRAM

Cykl szkoleniowy składa się z 6 autorskich spotkań organizowanych od kwietnia do września 2023 r. – 2 stacjonarne oraz 4 on-line – prowadzonych przez 2 trenerki – psycholożki, specjalistki w obszarze okołoporodowej pomocy psychologicznej.

  1. 22 kwietnia 2023 r. sobota – spotkanie stacjonarne w Poznaniu. Zawiązanie grupy oraz procesu grupowego, poznanie się. Burza mózgów dotycząca możliwych trudności napotykanych przez pacjentki, case study.
  2. 11 maja 2023 r. czwartek – webinarium “Strata w okresie okołoporodowym” – towarzyszenie i opieka położnej w sytuacji straty ciąży oraz w pracy z pacjentką z obciążonym wywiadem położniczym.
  3. 25 maja 2023 r. czwartek – webinarium „Trudne emocje w okresie ciąży” – lęk, smutek, złość, tęsknota, strata. Ambiwalencja w okresie ciąży. Jak kultura wpływa na doświadczenie kobiety w okresie okołoporodowym.
  4. 15 czerwca 2023 r. czwartek – webinarium „Zaburzenia nastroju” – zaburzenia depresyjne, lękowe, psychoza, zaburzenia po stresie traumatycznym, także w okresie okołoporodowym.
  5. 7 września 2023 r. czwartek – webinarium „Powikłania w ciąży, a przeżycia kobiety” – zagrożenie porodem przedwczesnym, poród przedwczesny, rozpoznanie nieprawidłowości w rozwoju dziecka w życiu płodowym.
  6. 23 września 2023 r. sobota – spotkanie stacjonarne w Poznaniu – zakończenie procesu, nawiązanie relacji wsparcia i zaplanowanie działań oddolnych na dalszą pracę, domknięcie procesu nauki, podsumowanie zdobytej wiedzy i doświadczeń. Podjęcie tematu radzenie sobie ze stresem, samoregulacji i treningu dbania o siebie.

PROWADZĄCE

Anna Stolaś – psycholożka, położna, wieloletnia pracowniczka Położniczo Ginekologicznego Szpitala Klinicznego w Poznaniu, nauczycielka akademicka (UMA, UAM), twórczyni procesów szkoleniowych przedstawicieli zawodów medycznych, autorka bloga o psychologicznej opiece okołoporodowej. Będzie dzielić się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem w obszarze kryzysów okołoporodowych. Zadba o to, aby spotkania były przestrzenią wzajemnej inspiracji i wsparcia.

Maria Hornowska Stoch – psycholożka, nauczycielka akademicka (UJ), twórczyni procesów szkoleniowych dla profesjonalistów oraz dla rodzin. Będzie dzielić się z Tobą swoim wieloletnim doświadczeniem wspierania osób w kryzysach psychologicznych oraz ogromną wiedzą merytoryczną dotyczącą straty okołoporodowej.


REKRUTACJA

Rekrutacja już się zakończyła.

Każda osoba biorąca udział w projekcie zobowiązana jest do zapoznania się z Regulaminem Projektu.Wspieraj Matki razem z nami!

25zł

umożliwia nam monitoring jednego szpitala

Wpłacam
50zł

zapewnisz 1 kobiecie 30 minut konsultacji prawniczej

Wpłacam
150zł

podarujesz 1 kobiecie godzinną rozmowę z psycholożką

Wpłacam
Dziękujemy za każdą pomoc!

Anna Furmaniuk 694 750 395
Alicja Nowaczyk 660 715 059

Siedziba:
ul. Jabłoniowa 9/1
60-185 Skórzewo

Fundacja Wspierania Rodziny „Matecznik”
KRS: 0000639450
Regon: 365551757
NIP: 7811933806

Numer konta:
30 1600 1462 1837 1383 1000 0001
Tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe