1 września 2023 r. rozpoczęłyśmy nowy projekt pn. “Matecznik Rozwoju” finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO na podstawie umowy nr 66/PROO/1a/2023 z 10 czerwca 2023 r. na kwotę 269 tys. zł.
HARMONOGRAM I ZAPLANOWANE DZIAŁANIA
Projekt będzie trwał do sierpnia 2025 r. i ukierunkowany będzie na wzmocnienie nas jako organizacji pozarządowej. Zaplanowałyśmy następujące działania:
1. Aktualizacja strategii rozwoju organizacji – wspólnie z zewnętrznymi ekspertami będziemy się zastanawiać nad weryfikacją naszej misji i celów. Opracujemy strategię finansową, zasady komunikacji zewnętrznej oraz zasady zarządzania zespołem. Wynikiem prac będzie także poprawiony statut oraz zdobycie statusu organizacji pożytku publicznego (OPP) – oby jak najszybciej!
2. Wdrożenie zapisów ustawy o zapewnieniu dostępności – będziemy tak dostosowywać tworzone przez nas treści (strona internetowa, media społecznościowe, publikacje), by były dostępne także dla osób ze szczególnymi potrzebami, zwłaszcza z dysfunkcjami wzroku i słuchu.
3. Działania komunikacyjne i promocyjne – chcemy mieć jak najlepszy kontakt z odbiorcami naszych działań. Będziemy budować sieć kontaktów, by docierać do kobiet z mniejszych miejscowości. Nadal będziemy wysyłać newslettera i tworzyć takie treści w naszych mediach społecznościowych, byście chciały nas czytać i oglądać! Planujemy także współpracę z biznesem, by uniezależnić się od konkursów i dotacji.
4. Webinaria dla przyszłych rodziców – niejako obok powyższych działań, nadal będziemy edukować Was – przygotowywać do porodu, macierzyństwa i ojcostwa. Wszystkie spotkania przeprowadzamy w formule on-line i dzielimy je na następujące kategorie:
- Szkoła rodzenia – cykl 8 spotkań ze specjalistami z różnych dziedzin, m.in. położną, lekarką, doulą, fizjoterapeutą.
- Spotkania z cyklu Mamy Prawa – cykl 4 spotkań dotyczących praw w okresie okołoporodowym.
- Webinaria z położnymi – zapraszamy położne z bloków porodowych wielkopolskich szpitali i rozmawiamy z nimi o procedurach panujących na poszczególnych oddziałach.
5. Bezpłatne konsultacje prawne i psychologiczne – dedykowane kobietom w okresie okołoporodowym.
ZAPISY
Na każde spotkanie należy zapisać się osobno, korzystając z formularza platformy Clickmeeting. Formularze wraz z opisem poszczególnych zajęć znajdziecie:
- na naszej stronie na Clickmeetingu
- w wydarzeniach publikowanych na fanpage na Facebooku
- w zakładce Grafik na stronie internetowej
Zapisów na konsultacje indywidualne dokonuje się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego:
REGULAMIN PROJEKTU
Każdy uczestnik projektu ma obowiązek zapoznania się z jego Regulaminem.