Dołącz do Watahy Matecznika

Kampania społeczna “Mamy Położne”!

Opublikowano: 6 maja 2023

Ruszamy z kampanią społeczną, którą będziemy zwiększać Waszą (kobiet) wiedzę o opiece zdrowotnej udzielanej przez położne rodzinne w ciągu całego życia kobiety. Kampania składa się z animowanego filmu, artykułów i ulotek, a także cyklu szkoleniowego dla położnych rodzinnych.

Jesteśmy tym wszystkim bardzo podekscytowane, bo to nasza pierwsza kampania społeczna! Oczywiście zwiększamy Waszą wiedzę z praw okresie okołoporodowym od początku istnienia fundacji, ale pierwszy raz będziemy to robić za pomocą nowych dla nas narzędzi, jakim jest profesjonalnie wyprodukowana animacja oraz harmonogram działań komunikacyjnych w mediach społecznościowych. Z animacji jesteśmy szczególnie dumne i mamy nadzieję, że spodoba się także i Wam!

Zarówno animacja, jak i ulotki konsultowane były z położnymi rodzinnymi, więc jesteśmy spokojne o ich poziom merytoryczny.

Dlaczego wzięłyśmy na warsztat temat opieki położnej rodzinnej?

Bo chciałybyśmy, aby wszystkie kobiety korzystały ze wsparcia i opieki położnych rodzinnych w pełnym zakresie. Ale by mogły to robić, muszą wiedzieć, że takie wsparcie mogą otrzymać. Od Was i od samych położnych wiemy, że kontakt z położną rodzinną u statystycznej Polki ogranicza się do edukacji przedporodowej i wizyt patronażowych. Tymczasem powodów do spotkań z położną jest znacznie więcej! Infekcje okolic intymnych i dojrzewanie Waszych córeczek, operacje ginekologiczne lub onkologiczne, czas menopauzy… W tych wszystkich sytuacjach możecie zwrócić się do swojej położnej rodzinnej. Mamy prawo do zdrowia, mamy prawo do opieki położnej rodzinnej w ciągu całego naszego życia – po to “Mamy Położne”!

Przeczytajcie nasze artykuły o zadaniach położnych rodzinnych w okresie okołoporodowym i w ciągu całego życia.

Zapoznaj się z ulotkami – są do pobrania w formacie pdf.

Przeczytaj więcej o naszej kampanii tutaj.

Dołącz do naszej Watahy i wspieraj Kobiety razem z nami!

70zł

umożliwia nam monitoring jednego szpitala

Wpłacam
180zł

zapewniasz 1 kobiecie godzinę porady psychologicznej

Wpłacam
280zł

zapewnisz 1 kobiecie pomoc prawną w napisaniu skargi

Wpłacam
Dziękujemy za każdą pomoc!

Anna Furmaniuk 694 750 395
Alicja Nowaczyk 660 715 059

Siedziba:
ul. Jabłoniowa 9/1
60-185 Skórzewo

Fundacja Matecznik
KRS: 0000639450
Regon: 365551757
NIP: 7811933806

Numer konta:
30 1600 1462 1837 1383 1000 0001
Tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe