Dołącz do Watahy Matecznika

Informacje o poronieniu

Opublikowano: 31 sierpnia 2021

W ostatnich kilku tygodniach poruszyłyśmy temat poronienia na różne sposoby. W tym poście zbieramy w jedną całość wszystkie informacje o poronieniu, które możesz znaleźć na naszej stronie. Opisujemy to, co już się u nas zadziało oraz to, co jeszcze się zadzieje:

 

MAMY PRAWA W PORONIENIU

W artykule “Mamy prawa w poronieniu” znajdziesz informacje o tym, jak wygląda poronienie w szpitalu, a jak wygląda w domu. Wiele kobiet nie wie, że ma prawo wyboru miejsca poronienia tak samo, jak ma prawo wyboru miejsca porodu dziecka. Zależało nam na tym, aby właśnie ta kwestia mocno wybrzmiała, żebyś wiedziała, że ta decyzja należy do Ciebie. W artykule znajdziesz także informacje o tym, jak się do poronienia w domu przygotować oraz o organizacjach i miejscach, w których możesz szukać wsparcia.

 

MAMY PRAWA PO PORONIENIU

Artykuł “Mamy prawa PO poronieniu” to kompendium wiedzy o tym, jakiego wsparcia masz prawo oczekiwać w odniesieniu do istniejących przepisów. Znajdziesz tu informacje o kwestiach formalnych związanych z dokumentami Dziecka, jego pochówkiem, a także badaniem płci Dziecka i opieką medyczną i psychologiczną, która Ci przysługuje.

 

MAMY PRAWO WIEDZIEĆ

Film “Mam prawo wiedzieć” jest zapisem rozmowy z pracownikiem Laboratorium testDNA o diagnostyce w przypadku poronienia, min. badaniach genetycznych, które warto wykonać.

 

 

BADANIA ANKIETOWE

Badanie prowadzimy w celu zidentyfikowania obszarów opieki okołoporodowej w przypadku poronienia lub śmierci dziecka w okresie okołoporodowym, w których nie jest przestrzegane prawo i które wymagają poprawy ze ze strony pracowników ochrony zdrowia. Planujemy stworzenie rekomendacji i przesłanie ich do Ministerstwa Zdrowia. Jeżeli poroniłaś w ciągu ostatnich 2-3 lat w Polsce, koniecznie wypełnił ankietę .

[space size=36]

GRAFIKA INFORMACYJNA

Opracowałyśmy grafikę informacyjną do udostępniania w mediach społecznościowych. Jeśli znasz Kobiety, którym ta grafika może się przydać, udostępnij nasz post na fb:

 

Mamy prawa przy poronieniu

 


 

 

Dołącz do naszej Watahy i wspieraj Kobiety razem z nami!

70zł

umożliwia nam monitoring jednego szpitala

Wpłacam
180zł

zapewniasz 1 kobiecie godzinę porady psychologicznej

Wpłacam
280zł

zapewnisz 1 kobiecie pomoc prawną w napisaniu skargi

Wpłacam
Dziękujemy za każdą pomoc!

Anna Furmaniuk 694 750 395
Alicja Nowaczyk 660 715 059

Siedziba:
ul. Jabłoniowa 9/1
60-185 Skórzewo

Fundacja Matecznik
KRS: 0000639450
Regon: 365551757
NIP: 7811933806

Numer konta:
30 1600 1462 1837 1383 1000 0001
Tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe