2022 rok za nami!

Opublikowano: 16 stycznia 2023

2022 rok za nami, z impetem weszłyśmy w 2023. Czas na podsumowanie, bo działo się bardzo dużo!

✅ Udało nam się wygrać dotacje na działania aż w 4 konkursach! Dzięki nim mogłyśmy Was wspierać na różnych płaszczyznach. Nasze projekty w 2022 roku to: “Mamy Głos”, “Matecznik Zmian”, “Czekamy na Gzuba” oraz “Mamy Położne”.

✅  W ramach projektu “Czekamy na Gzuba” prawie 3000 przyszłych rodziców przygotowało się do porodu podczas 64 warsztatów.

✅  Ponad 250 kobiet wzięło udział w 6 webinariach z cyklu “Mamy Głos” i zdobyło dzięki temu niezbędną wiedzę z zakresu praw kobiet w okresie okołoporodowym.

✅  Ponad 670 kobiet wzięło udział w 11 spotkaniach z położnymi z wielkopolskich porodówek i poznało, jakie procedury obowiązują w konkretnych placówkach. Za pomoc w zorganizowaniu i poprowadzeniu spotkań dziękujemy naszym Sojuszniczkom.

✅  87 kobiet skorzystało z porad prawnych i psychologicznych, które prowadziły nasza prawniczka Agata Dawidowska oraz psycholożki Zuzanna Filipowska, Julia Piotrowska-Haładuda, Bożena Siminiak oraz psychotraumatolożka Anna Karczewska.

✅  Porozmawiałyśmy z Babka od histy – Agnieszką Jankowiak-Maik o tym, jak wzmacniać dziewczynki, by wyrosły z nich odważne i walczące o swoje prawa w porodzie kobiety.

✅  Ruszyłyśmy z rekrutacją do kolejnej edycji Akademii Sojuszniczek ❣

✅  Opublikowałyśmy w ogólnopolskich mediach dwa artykuły: “Położna – związek na całe życie” oraz “Położna – twoja przyjaciółka w ciąży i połogu”.

✅  Opublikowałyśmy łącznie 5 artykułów na naszej stronie internetowej.

✅  Podjęłyśmy 2 interwencje w szpitalach – w szpitalu w Inowrocławiu oraz w Szpital Wojewódzkim w Poznaniu.

✅  Powołałyśmy Koalicje dla dobrej opieki w połogu. Zorganizowałyśmy 2 spotkania, w których udział wzięły przedstawicielki środowiska położnych i organizacji społecznych działających w obszarze opieki okołoporodowej i praw kobiet. Bardzo się z tej współpracy cieszymy 🥰

✅  Znalazłyśmy też czas na naukę – jedna z nas ukończyła Szkołę Inicjatyw Strażncizych w Sieć Obywatelska – Watchdog Polska . To, czego się tam nauczyła, będzie wykorzystywać w naszych działaniach strażniczych!

💙 Ponadto nieustannie dążymy do tego, aby pracowało nam się razem jak najlepiej. Jesteśmy organizacją turkusową – wolną od hierarchizacji i patriarchatu. Lubimy ze sobą pracować, lubimy ze sobą rozmawiać (nie tylko o pracy) i całkiem nieźle nam ta współpraca wychodzi.

Bądźcie z nami, podglądajcie nasze działania, bierzcie udział w zajęciach i wspierajcie nas!

Ania, Alicja i Olga