Konferencja MAMY PRAWA 2019

Konferencja MAMY PRAWA odbędzie się  24 sierpnia 2019 r. w przestrzeniach biurowca Nobel Tower przy ul. Dąbrowskiego 77a w Poznaniu.

Będzie to już 5 Konferencja organizowana przez Fundację Matecznik w ramach Projektu „MAMY PRAWA”.

Podczas Konferencji poruszony zostanie temat Standardu organizacyjnego opieki okołoporodowej, który zaczął obowiązywać od 1 stycznia 2019 r. i zastąpił Standardy obowiązujące od 2012 r. Standard jest załącznikiem do Rozporządzenia Ministra Zdrowia i reguluje procedury postępowania wobec kobiety w ciąży, podczas porodu oraz połogu.

Wydarzenie podzielone będzie na 2 części – warsztatową oraz konsultacyjną.

Część warsztatowa składać się będzie z dwóch warsztatów prowadzonych przez założycielki Fundacji Matecznik i zarazem autorki Projektu „MAMY PRAWA”. Każdy z uczestników będzie miał możliwość wzięcia udziału w obu warsztatach.

• Mamy Prawa w Porodzie I –  przedstawienie podstawowych zapisów Standardu (w tym nowych w stosunku do poprzedniego rozporządzenia) oraz zasad pisania planu porodu.
  • Mamy Prawa w Porodzie II – tematyka praw osoby towarzyszącej w porodzie oraz łagodzenia bólu porodowego w świetle zapisów nowego Standardu.

Część konsultacyjna obejmować będzie dyżury stolikowe pełnione przez:

• położne z wszystkich 4 poznańskich „porodówek”,
  • położną rodzinną (środowiskową),
  • radczynię prawną,
  • międzynarodową konsultantkę laktacyjną,
  • oraz pracownika Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Uczestnicy konferencji będą mieli możliwość indywidualnych rozmów z naszymi ekspertami na tematy dotyczące realiów panujących na poznańskich porodówkach, na temat aspektów opieki nad kobietą w ciąży i w połogu, o zagadnieniach prawa pracy, laktacji i świadczeń rodzinnych.

Zapisy na Konferencję przyjmujemy tylko poprzez formularz zgłoszeniowy.

PROGRAM KONFERENCJI

8.30 – 9.00       Rejestracja

9.00 – 10.30     Warsztat Mamy Prawa w Porodzie I / Prawa w Porodzie II

10.30 – 10.45    Przerwa

10.45 – 12.15     Warsztat Mamy Prawa w Porodzie II / Prawa w Porodzie I

12.15 – 12.30     Przerwa

12.30 – 16.00    Konsultacje stolikowe

EKSPERCI

Warsztaty prowadzone przez założycielki Fundacji Matecznik:

• Anna Furmaniuk – instruktor szkoły rodzenia, Wiceprezes Zarządu Fundacji, współautorka Projektu „MAMY PRAWA
  • Alicja Nowaczyk – doula, Prezes Zarządu Fundacji, współautorka Projektu „MAMY PRAWA”

Eksperci zaproszeni do konsultacji stolikowych:

• Ewa Bem – radczyni prawna
  • Ada Czarnecka – Szpital GPSK UM przy ul. Polnej
  • Anna Gabryniewska – położna rodzinna (środowiskowa)
  • Beata Jakubowska – Szpital im. F. Raszei w Poznaniu
  • Izabela Jóskowiak – Szpital Wojewódzki przy ul. Lutyckiej
  • Ewa Masełkowska – Międzynarodowa Certyfikowana Konsultantka Laktacyjna IBCLC
  • Danuta Zając – Szpital św. Rodziny w Poznaniu
  • Jan Zagrodzki –  przedstawiciel Poznańskiego Centrum Świadczeń Urzędu Miasta Poznania

Udział w Konferencji jest BEZPŁATNY. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Można zapisać się na obie części – warsztatową i stolikową lub wybrać tylko jedną z nich.

Podczas Konferencji serwowane będą ciepłe i zimne napoje oraz przekąski.

ZAPRASZAMY !!!!

Konferencja dofinansowana jest ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2018

Konferencja jest realizowana we współpracy z Poznańskim Centrum Świadczeń – Centrum Inicjatyw Rodzinnych