Dlaczego my?

Szkoła rodzenia w Mateczniku (dawniej Gaja) to szkoła, w której wiarę w aktywny i intuicyjny poród łączymy z promowaniem naturalnego, pełnego bliskości z Dzieckiem, świadomego Rodzicielstwa.

Jeśli czujecie, że taka postawa jest Wam bliska – znaleźliście się we właściwym miejscu.

Co nas wyróżnia?
  • filozofia porodu – promujemy poród naturalny, stawiając poród w szpitalu na równi z porodem domowym,
  • filozofia rodzicielstwa – promujemy rodzicielstwo bliskości (AP), w tym: karmienie piersią, spanie z dzieckiem, noszenie go w chuście i ekologiczną pielęgnację noworodka,
  • program – ułożony tak, by w równym stopniu skupić się na porodzie, jak i na przygotowaniu do rodzicielstwa,
  • czas poszczególnych spotkań – każdy warsztat trwa aż 3,5 godziny,
  • ilość spotkań – w ramach jednego cyklu proponujemy aż 6 warsztatów,
  • wybór – nie wymagamy zapisu na pełen cykl, możecie wybrać tylko te warsztaty, które interesują Was najbardziej,
  • zespół – w którym prowadzący w pierwszej kolejności są Rodzicami, a dopiero potem specjalistami.
Gwarantujemy Wam, że po tych zajęciach:
  • znacząco zmniejszy się Wasz strach przed porodem,
  • zaczniecie z większą sympatią myśleć o skurczach 😉
  • uwierzycie w swoje siły, intuicję i w szczęśliwy finał,
  • zaczniecie z niecierpliwością czekać na pierwsze spotkanie ze swoim Dzieckiem 🙂

Zapoznajcie się z naszym programem,
wybierzcie tematy
i przyjdźcie na zajęcia!

Od 7 maja 2014 r. nasza szkoła rodzenia (jeszcze pod starą nazwą) jest rekomendowana przez Stowarzyszenie „Dobrze Urodzeni”, jako szkoła, która:

„prowadzi działania na rzecz swobody wyboru przez rodziców miejsca i sposobu rodzenia, upowszechnia indywidualne podejście i postrzeganie kobiet oczekujących narodzin dziecka, porodu, upowszechnia wiedzę i umiejętności w zakresie opieki nad noworodkiem oraz propaguje ideę porodów pozaszpitalnych”.

Al. Niepodległości 36, Poznań, siedziba Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Otwarte Drzwi”.