Kręgi Opowieści Porodowych 2018

Zaczęło się 5 lat temu. Od pomysłu, by chociaż raz w roku kobiety w różnych zakątkach Polski mówiły dobrze o porodzie. Tylko dobrze. W opozycji do smutnych historii zalewających internet. W opozycji do historii zasłyszanych od naszych mam i ciotek. W opozycji do wizerunku porodu przedstawianego w mediach.

Takie były początki ogólnopolskiej akcji „Krąg Opowieści Porodowych”. Formuła przyjęła się i z roku na rok w Kręgach organizowanych w całej Posce siada coraz więcej kobiet. W blasku świec, przy zapachu domowego ciasta, z kubkiem gorącej herbaty lub kawy w dłoni, kobiety dzielą się swoimi porodowymi historiami. Tak różnymi, jak różne są kobiety, które je opowiadają. Wzruszające lub zabawne, krótkie lub długie. Ale łączy je jedno. Wszystkie historie są pozytywne i pełne radości.

Bo my, organizatorki Kręgów Opowieści Porodowych, wierzymy, że każda historia porodowa może wzmocnić, rozwinąć i dać ogromną wewnętrzną siłę.

Chcemy więc snuć opowieści porodowe, szukać w nich źródeł mocy, budować pozytywne nastawienie do porodu u przyszłych matek. Bo poród może być mocnym i pięknym przeżyciem, może głęboko poruszyć i transformować, a po nim życie może nabrać nowego wymiaru.

 

W tym roku startujemy z 5-tą edycją naszej akcji 🙂

 

Jak co roku, organizatorem jest Fundacja Matecznik oraz Stowarzyszenie Doula w Polsce.

Jak co roku, wydarzenie swym matronatem, objęły: Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni, Fundacja Rodzić po ludzku, Wydawnictwo Mamania, portal Dzieci są ważne.


Zapraszamy do włączenia się chętne osoby, gotowe zorganizować taki Krąg u siebie – w swoim mieście, miejscowości, w wiosce. Organizacja Kręgu jest bardzo prosta – wystarczy miejsce (może być nawet prywatne mieszkanie) i kilka chętnych kobiet. Do tego kawałek ciasta, herbata, świece i już 🙂

Jeśli chcesz zorganizować taki Krąg – wypełnij formularz, a my w odpowiedzi prześlemy Ci instrukcję i materiały oraz zaproszenie do tajnej grupy dla liderek Kręgów 🙂


Z kolei na spotkania zapraszamy wszystkie Kobiety – zarówno te, które o byciu Mamą dopiero myślą, te, które Matkami wkrótce zostaną, jak i te, które Mamami już są – od miesiąca, roku, 10 lat czy więcej.

Przyjdźcie i opowiedzcie swoją historię! Czy poród miał miejsce w domu czy w szpitalu, czy był to poród naturalny, czy przez cesarskie cięcie – przyjdźcie i podzielcie się tym wspomnieniem z innymi kobietami.


Wkrótce, w tym poście, będziemy publikować nazwy Miast, które włączają się do akcji. Ich listy szukajcie także na fanpejdżu Kręgów na FB oraz na stronie www Stowarzyszenia Doula w Polsce.

 

Razem odczarujmy Poród!

Na poniższej mapce widzicie, w ilu miejscowościach będziemy, a gdzie jeszcze jest przestrzeń na organizację spotkania:

 

A tutaj spis wszystkich miejscowości z wymienioną organizatorką lokalną. Wszystkich wydarzeń dotyczących lokalnych Kręgów szukajcie na stronie FB Kręgów.

Lp. Miejscowość Liderka – organizatorka Adres mailowy
1 Andrychów Joanna Szczepańska joanna.j.nogaj@gmail.com
2 Biała Podlaska Joanna Burdzicka-Wołowik jwolowik@interia.pl
3 Białystok Emilia Jaworska kontakt@rozkwit.bialystok.pl
4 Białystok Natalia Kozłowska atasze@tlen.pl
5 Białystok – os. Nowe Miasto Magdalena Ochmańska doulamagdaoch@gmail.com
6 Bielsko – Biała Katarzyna Pytlarz – Szpaczek katarzyna.szpaczek@gmail.com
7 Biłgoraj Bożena Michalec michalec.bozenna@gmail.com
8 Brody pod Kalwarią Zebrzydowską Małgorzata Stankiewicz wesolowska007@poczta.fm
9 Brzeg (woj. opolskie) Marta Mandżak-Matusek marta.mandzak@gmail.com
10 Brzesko Sabina Jakubowska sabina.doula@gmail.com
11 Bydgoszcz Justyna Chmiel panidoula@gmail.com
12 Bydgoszcz – Bartodzieje Paulina Jermak doradca.chustowy@wp.pl
13 Bydgoszsz śródmieście Dorota Glaza dkglaza@gmail.com
14 Częstochowa Agnieszka Sztajner-Pikuła doula.agnieszka@gmail.com
15 Gizycko Karolina Lipka mamoolec@wp.pl
16 Gliwice Małgorzata Kozłowska doulamalgorzata@gmail.com
17 Gliwice Ola Górska ale.gorska@gmail.com
18 Gliwice Obrońców Pokoju Anna Przewoźny parys1983@gmail.com
19 Głogów Bernarda Makowska Bernarda.makowska@wp.pl
20 Gniezno Agnieszka Dengler agnieszka.polozna@interia.pl
21 Gorzów Wielkopolski Elżbieta Szymańska dziubalek81@wp.pl
22 Grodzisk Mazowiecki Safona Kozielec safona.kozielec@gmail.com
23 Grudziadz Magdalena Parzecka m.parzecka@o2.pl
24 Jabłonna Weronika Korolczuk weronika.korolczuk@gmail.com
25 Kalisz Agnieszka Urbaniak doula.au@gmail.com
26 Katowice Karolina Anweiler k.anweiler@wp.pl
27 Katowice – centrum Wioletta Przenniak-Cołta kontakt@gmail.com
28 Kielce Weronika Banaś weronikabanas2@gmail.com
29 Koło Anna Zwolińska zwolinska.ania@wp.pl
30 Kołobrzeg Urszula Sawicka – Wers urszulasawicka1@gmail.com
31 Konin Eliza Preuss elizapreuss@o2.pl
32 Kraków Magdalena Szaraniec madziaszaraniec@gmail.com
33 Kraków Nowa Huta Izabela Kaczmarczyk izabelakaczmarczyk.doula@gmail.com
34 Legionowo Aleksandra Odalska aodalska@wp.pl
35 Legnica Joanna Strzeminska-Michalik strzalka1984@wp.pl
36 Lublin Milena Bijata milena.bijata@gmail.com
37 Lublin, Czuby Monika Bednarczyk monikabednarczyk23@gmail.com
38 Łomianki Agnieszka Suchenek suchenek.agnieszka@gmail.com
39 Łódź Iwona Walczyk walczyk-iwona@wp.pl
40 Łódź Milena Sylwanowicz msylwanowicz@gmail.com
41 Malbork Aleksandra Jaskulska jaskulska.a@wp.pl
42 Mikołów Agata Rokosz doula.agata@gmail.com
43 Mińsk Mazowiecki Aleksandra Dyoniziak-Kalita dyoniziak.aleksandra@gmail.com
44 Napachanie Agata Frankowska agata.frankowska88@gmail.com
45 Nowy Targ Maria Mrugała m.mrugala@interia.eu
46 Nowy Tomyśl Kasia Szmatuła szmatulak@gmail.com
47 Olsztyn Ela Malinowska ajsland.girl@gmail.com
48 Otwock Magda Bielak mada.bielak@gmail.com
49 Piaseczno Monika Nguyen Viet 7perfectdreams@gmail.com
50 Płock Ewa Woźnicka ewawoznicka2@gmail.com
51 Poznan Anna Roth annawysocka@gmail.com
52 Poznań Ewa Bandurska ewabook@gmail.com
53 Poznań – Podolany Monika Sopot kontakt@instytutrodzicielstwa.pl
54 Poznań – Stare Miasto Anna Furmaniuk, Alicja Nowaczyk kontakt@matecznik-poznan.pl
55 Poznań – Wilda Alina Kuemmel alinakuemmel@onet.eu
56 Poznań – Winogrady Karolina Dominiak – Piskorska i Marta Czajka kontakt.przytobie@gmail.com
57 Poznań centrum Ilona Majdańska, Agata Jaloszynska mamutek@mamutek.eu
58 Puławy Paulina Śmiałowska paulina.smialowska@wp.pl
59 Radom Renata Marszałek renata@beba.edu.pl
60 Radomsko Joanna Gonera asiagonera@gmail.com
61 Rybnik Iwona Pinocy pinocyiwona@gmail.com
62 Rzeszow Magdalena Hul magdalenazofiahul@gmail.com
63 Siedlce, Łuków Marta Siwińska kontakt@doulamarta.pl
64 Sopot Zuzanna Kołacz-Kordzińska zuzanna@osrodek-blizej.pl
65 Starachowice Anna Cieśla anszastachowicz@gmail.com
66 Stare Babice Anna Niewiarowska anna@doulanna.pl
67 Stargard Ada Stefańska ada.majewska00@gmail.com
68 Suwałki Malwina Gwiazdowska malwina.kusmierowska@gmail.com
69 Swarzędz-Zalasewo Emilia Weihs eweihs@wp.pl
70 Szczecin – Niebuszewo Magdalena Sauter-Urban moootalena@gmail.com
71 Szczecin – Warszewo Nina Kwasniewska kontakt@macierzanak.org
72 Śrem Anna Ignasiak ignasiak.anna@gmail.com
73 Tarnów Paulina Polner palka.paulina@gmail.com
74 Toruń Alicja Stańco-Wawrzyńska stowarzyszenie@instytut-rodzicielstwa.pl
75 Warszawa Helena Bielawska helenadoula@gmail.com
76 Warszawa Barbara Purgał barbara.anna@yahoo.fr
77 Warszawa Magdalena Stępien i Elżbieta Nędzyńska magdalena.w.stepien@gmail.com
78 Warszawa – Mokotów Dolny Marta Moeglich martamoeglich@gmail.com
79 Warszawa – Wola Joanna Siewko joanna.siewko@gmail.com
80 Warszawa- Bemowo Aleksandra Kosendek-Wołowiec kallunia1@wp.pl
81 Warszawa Muranow Iza Olech i Iza Sztandera info.rodzicom@gmail.com
82 Warszawa Praga Północ Joanna Krzyżykowska j.krzyzykowska@gmail.com
83 Warszawa Wawer (Międzylesie) Anna Wysocka annaesterawysocka@gmail.com
84 Warszawa, Praga Pn Anna Smereka smerekaanka@gmail.com
85 Wągrowiec Natalia Januchowska natalia.januchowska@gmail.com
86 Wrocław – Nadodrze Magdalena Janowicz magdawrocek@gmail.com
87 Wrocław Stare Miasto Ewa Cetera ewacetera@poczta.fm

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar

Kontakt z nami

Anna Furmaniuk 694 750 395
Alicja Nowaczyk 660 715 059

kontakt@matecznik-poznan.pl

Fundacja Wspierania Rodziny „Matecznik”
KRS: 0000639450
Regon: 365551757
NIP: 7811933806

Miejsce spotkań:
Al. Niepodległości 36, Poznań, siedziba Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Otwarte Drzwi”.

Siedziba:
ul. Kanałowa 18/16
60-710 Poznań

Projekt dofinansowany ze środków Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Wykonanie: WEBNIS 2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.